تاریک برنده ماشین همراه بوسیدن سرگرمی

تاریک: برنده ماشین همراه بوسیدن سرگرمی مسابقه سرگرمی چه خبر از کجا ؟

گت بلاگز اخبار اجتماعی فضای مجازی روابط درون خانواده ها را شکننده کرده است / معصومه ابتکار

معصومه ابتکار به روزنامه آرزوی بزرگ گفت:دریک مقطع خاص در زمینه اطلاع رسانی آمار طلاق در جامعه غفلت هایی صورت گرفت که از واقعیت فاصله داشت. این در حالی است که بر

فضای مجازی روابط درون خانواده ها را شکننده کرده است / معصومه ابتکار

معصومه ابتکار:فضای مجازی روابط درون خانواده ها را شکننده کرده است

عبارات مهم : ایران

معصومه ابتکار به روزنامه آرزوی بزرگ گفت:دریک مقطع خاص در زمینه اطلاع رسانی آمار طلاق در جامعه غفلت هایی صورت گرفت که از واقعیت فاصله داشت. این در حالی است که براساس آمارهای ارائه شده است به وسیله مرکز آمار کشور عزیزمان ایران و مرکز رصد اجتماعی وزارت کشور با توجه به شرایط جمعیتی و میزان شهرنشینی در کشور آمار طلاق زیاد هم اوج نبوده هست.

فضای مجازی روابط درون خانواده ها را شکننده کرده است / معصومه ابتکار

* باید در بررسی پدیده های اجتماعی تحولات و مسیر حرکت جامعه را نیز مورد بررسی قرار داد. با این وجود آمارها راجع به کم شدن قیمت ازدواج آمارها صحیح بوده و مورد تأیید هست. آمارها نشان می دهد که قیمت ازدواج در جامعه پایین آمده که مسأله ای دلواپس کننده هست. از سوی دیگر براساس تحقیقات انجام شده است خانواده های ایرانی با گسست ها، ناپایداری ها و تنش های جدی مواجه شده است است.

*میزان ارتباطات اعضای خانواده از دو ساعت در 10 سال قبل به 20 دقیقه در شرایط کنونی رسیده هست. به همین علت نیز ارتباط عاطفی و گفت وگو در محیط خانواده تضعیف شده است هست. معاونت زنان ریاست جمهوری با همکاری انجمن جامعه شناسی کشور عزیزمان ایران و بنیاد گفت وگو تلاش کرده روی عنوان مهارت های گفت وگوی بین اعضای خانواده مطالعه و تحقیق کند. توصیه دیگر اینکه گفت وگوی بین نسلی نیز باید در دستور کار خانواده های ایرانی قرار بگیرد. به هر حال دغدغه های هر نسل با نسل گذشته تفاوت دارد و به همین علت باید تلاش شود دغدغه های نسل های متفاوت نسبت به هم نزدیک شود.

معصومه ابتکار به روزنامه آرزوی بزرگ گفت:دریک مقطع خاص در زمینه اطلاع رسانی آمار طلاق در جامعه غفلت هایی صورت گرفت که از واقعیت فاصله داشت. این در حالی است که بر

* این مسأله را می پذیرم که خانواده های کشور عزیزمان ایران با چالش طلاق عاطفی مواجه هستند. ریشه این مسئله نیز به روابط بین اعضای خانواده و مهارت های زندگی باز می شود. این مسأله با ظهور اینترنت در جامعه کشور عزیزمان ایران شکل جدی تری نیز به خود گرفته هست. اینترنت شاید میزان آگاهی خانواده های ایرانی را زیاد کردن داده ولی نمی تواند اعضای خانواده را از نظر عاطفی تأمین کند. به همین علت نیز اینترنت روابط بین اعضای خانواده را شکننده کرده است.

* اعضای خانواده ساعات کمی را با هم سپری می کنند و همین مسأله نیز در آسیب های مربوط به خانواده تأثیرگذار بوده هست. در جوامع سنتی مهارت های زندگی به صورت طبیعی از نسلی به نسل دیگر انتقال یافته می شده است هست. در جوامع مدرن با توجه به عوض کردن دغدغه های اعضای خانواده ها این مسأله شکل دیگری به خود گرفته و به همین علت روابط بین اعضای خانواده مانند گذشته صمیمی و عاطفی نیست. آموزش هایی در زمینه تقویت نهاد خانواده در صداوسیما و دیگر کانال های ارتباطی داده می شود، ولی این آموزش ها کافی نیست. در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … نیز خبرهای منفی راجع به خانواده های ایرانی به مراتب از خبرهای بافایده و مثبت زیاد است.

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | خانواده | طلاق عاطفی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz