تاریک برنده ماشین همراه بوسیدن سرگرمی

تاریک: برنده ماشین همراه بوسیدن سرگرمی مسابقه سرگرمی چه خبر از کجا ؟

گت بلاگز اخبار اجتماعی هشدار راجع به آزار جنسی کودکان در خانواده

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس نسبت به آزار جنسی کودکان در خانواده هشدار داد و گفت: «متاسفانه بد ترین و دردناک ترین مساله این است که دختران و حت

هشدار راجع به آزار جنسی کودکان در خانواده

هشدار راجع به آزار جنسی کودکان در خانواده

عبارات مهم : فرزند

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس نسبت به آزار جنسی کودکان در خانواده هشدار داد و گفت: «متاسفانه بد ترین و دردناک ترین مساله این است که دختران و حتی پسرانی هستند که در خانواده ها مورد آزار جنسی قرار می گیرند.» کودک آزاری ها در کشور عزیزمان ایران وارد فاز خطرناکی شده است اند، بسیاری از کودک آزاری ها را کودک آزاری جنسی تشکیل می دهند و در تمام موارد این کودکان به وسیله عاملان تجاوز کشته شده است اند و این واقعیت مساله کودک آزاری را در کشور عزیزمان ایران بغرنج تر کرده است.

هشدار راجع به آزار جنسی کودکان در خانواده

مجموعه اتفاقات ناخوشایندی که در سال های قبل جهت کودکان بی دفاع و بی پناه ایرانی روی داد مسئولان را به فکر تدوین لایحه حقوق کودک و نوجوان انداخت. لایحه ای که همچنان در کمیسیون های مجلس سرگردان است و هیچ فردی نمی تواند تصویب آن را به وسیله مجلس تضمین کند. در صورت تصویب این لایحه شاهد حمایت های قانونی زیاد و جامع تر از کودکان این سرزمین خواهیم بود، بنابراین همگان باید به تصویب این لایحه به وسیله مجلس امیدوار باشند.

42 درصد کودک آزاری به وسیله والدین

براساس آمار بیشترین موارد کودک آزاری یعنی ۴۲ درصد به وسیله افراد خانواده رخ می دهد و حدود ۳۹ درصد از کودک آزاری ها نیز در محیطی خارج از خانواده رقم خورده هست؛ یعنی عامل حدود ۴۲ درصد از کودک آزاری ها والدین و اعضای مهم خانواده هست. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان بیان داشت: در ماده نه لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان به طور مفصل ولی کلی در مورد اینکه چنانچه پدر و مادر نسبت به فرزندشان دچار بزه شوند، جرم انگاری شده است است و به طور مثال در مورد اینکه فرزند تا چه حدی مورد ضرب و شتم قرار گرفته، درصد ها تعیین شده است است و همچنین در رابطه با اینکه فرزند اگر دچار مسئله عضو بشود و پدر این بزه را انجام داده باشد نیز جرم انگاری شده است و متناسب با آن سه یا شش ماه یا حتی یک سال نیز مجازات درنظر گرفته شده است است.

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس نسبت به آزار جنسی کودکان در خانواده هشدار داد و گفت: «متاسفانه بد ترین و دردناک ترین مساله این است که دختران و حت

طیبه سیاوشی خاطرنشان کرد: بعضی نمایندگان با این هم مخالفت می کنند و این مساله را مطرح می کنند که اغلب کودک آزاری ها در خانواده های فقیر رخ می دهد و این پدران اگر یک سال به زندان بروند خانواده محروم تر و فقیر تر می شوند.

او در ادامه گفت: متاسفانه بد ترین و دردناک ترین قسمت این است که دختران و حتی پسرانی هستند که در خانواده ها مورد آزار جنسی قرار می گیرند، در واقع هنگامی که شما می خواهید، این کودکان را تحت حمایت قرار بدهید و پدر، مادر و یا حتی اقوامی که به این فرزند آزار رساندند را از اینها دور کنید، از امکانات حمایتی مورد نیاز برخوردار نیستید. سیاوشی با ابراز امیدواری از اینکه نقش پررنگ تری در لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان به NGO ها داده شود، گفت NGO ها می توانند در دادگاه ها به عنوان شاهد حضور داشته باشند، این پیشرفت بزرگی هست، ولی باید نقش پررنگ تری را به NGO ها بدهند، چون خود شرکت بهزیستی هم آنها را به عنوان شرکای اجتماعی اش پذیرفته است و این یک گام اساسی رو به جلو است.

او در ادامه گفت: شرکت بهزیستی به تنهایی نمی تواند فضای وسیعی را که دچار آسیب های اجتماعی از خشونت علیه زنان تا خشونت علیه کودکان است را مدیریت کند و واقعا نیازمند این است که این تشکل های مردم نهاد را در کنار خود داشته باشند که بتواند به کودکان و زنان کمک کنند. در بسیاری از پنل ها، همایش ها و سمینارهایی هم که برگزار شد، شرکت بهزیستی و NGO ها با هم حضور داشتند و این یعنی نقش آنها در کنار هم پذیرفته شده است است.

هشدار راجع به آزار جنسی کودکان در خانواده

سیاوشی تاکید کرد که هنوز چتر حمایتی در کشور ما به آن شدت نیست که بتواند این فرزند ها را تحت حمایت خود به شکل مناسب قرار بدهد و به رغم تلاش هایی که شرکت بهزیستی کرده هست، ولی متاسفانه به علت نبود امکانات مورد نیاز نتوانست این جمعیت از کودکان را که اکنون مسئله دارند، تحت پوشش قرار بدهد چه برسد به اینکه این قانون نیز به تصویب برسد. او در ادامه گفت: اگر لایحه حمایت از حقوق کودک و نوجوان به تصویب برسد، می توان این را انتظار داشت که اگر فرزند ای مورد ضرب و شتم پدر و مادر قرار داده شد یک یا دو ماه از خانواده گرفته شود. مساله این است که در کشور اصطلاح چهاردیواری وجود دارد؛ به طور مثال فرزند ها در منزل ضرب و شتم می شوند و حتی مورد آزار پدری که معتاد به شیشه است قرار می گیرند، ولی کسی ورود نمی کند به این علت که می گویند پدر و مادرش هستند.

آرمان

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس نسبت به آزار جنسی کودکان در خانواده هشدار داد و گفت: «متاسفانه بد ترین و دردناک ترین مساله این است که دختران و حت

واژه های کلیدی: فرزند | کودکان | خانواده | کودک آزاری | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz