تاریک برنده ماشین همراه بوسیدن سرگرمی

تاریک: برنده ماشین همراه بوسیدن سرگرمی مسابقه سرگرمی چه خبر از کجا ؟

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی خیالبافی ترامپ راجع به گفت‌وگوی قریب‌الوقوع کشور عزیزمان ایران با آمریکا

رییس جمهور آمریکا با وجود عدم پاسخ مقامات کشورمان به اعلام آمادگی‌ وی جهت مذاکره با کشور عزیزمان ایران مدعی شد: ایرانی‌ها به زودی با ما گفت‌وگو خواهند کرد.

خیالبافی ترامپ راجع به گفت‌وگوی قریب‌الوقوع کشور عزیزمان ایران با آمریکا

خیالبافی ترامپ راجع به گفت وگوی قریب الوقوع کشور عزیزمان ایران با آمریکا

عبارات مهم : ایران

رییس جمهور آمریکا با وجود عدم پاسخ مقامات کشورمان به اعلام آمادگی وی جهت مذاکره با کشور عزیزمان ایران مدعی شد: ایرانی ها به زودی با ما گفت وگو خواهند کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا بامداد چهارشنبه در یک صحبت در جمع هوادارانش در ایالت فلوریدا با اشاره به بیانات اخیرش مبنی بر این که مایل است با کشور عزیزمان ایران بدون پیش شرط مذاکره کند، گفت: من احساس می کنم که آنها به زودی با ما وارد گفت وگو خواهند شد. شاید هم این کار را نکنند که آن هم اشکالی ندارد.

رییس جمهور آمریکا افزود: امیدوارم که کار با کشور عزیزمان ایران خوب پیش برود. آنها در حال حاضر پرسشها زیادی دارند. امیدوارم که کار خوب پیش برود و احساس من این است که آنها خیلی سریع با ما مذاکره می کنند.

خیالبافی ترامپ راجع به گفت‌وگوی قریب‌الوقوع کشور عزیزمان ایران با آمریکا

ترامپ در ادامه به خروج آمریکا از برجام اشاره کرد و این توافق را یک نمایش وحشتناک خواند.

وی گفت: من آمریکا را از توافق هسته ای وحشتناک و یک جانبه با کشور عزیزمان ایران خارج کردم.

رییس جمهور آمریکا با وجود عدم پاسخ مقامات کشورمان به اعلام آمادگی‌ وی جهت مذاکره با کشور عزیزمان ایران مدعی شد: ایرانی‌ها به زودی با ما گفت‌وگو خواهند کرد.

رییس جمهور آمریکا همچنین ادعای خود را مبنی بر این که به واسطه برجام چندین میلیارد پول نقد به کشور عزیزمان ایران پرداخت شد، تکرار کرد و گفت: ۱.۸ میلیارد دلار به کشور عزیزمان ایران پرداخت شد. ۱.۸ میلیارد دلار پول نقد. توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران یک نمایش وحشت است.

به گزارش ایسنا، این در حالی است که پولی که کشور عزیزمان ایران بعد از اجرای برجام دریافت کرد در حقیقت درآمدهایی بود که به علت تحریم ها در حساب های بانکی کشور عزیزمان ایران در خارج از کشور بلوکه شده است بود که با برطرف تحریم ها در نتیجه اجرای برجام به کشور بازگردانده شد.

رییس جمهور آمریکا دوشنبه شب در یک کنفرانس مطبوعاتی با نخست وزیر ایتالیا راجع به مذاکره با کشور عزیزمان ایران تصریح کرد که میل به دارد با مقام های ایرانی ملاقات داشته باشد.

خیالبافی ترامپ راجع به گفت‌وگوی قریب‌الوقوع کشور عزیزمان ایران با آمریکا

وی گفت: من به ملاقات کردن اعتقاد دارم. اگر آن ها بخواهند، من قطعاً با [مقام های] کشور عزیزمان ایران ملاقات خواهم کرد. نمی دانم که آیا آن ها آماده این کار هستند. آن ها اکنون در حال پشت سر گذاشتن دوره مشکل هستند.

ترامپ افزود: اعتقاد دارم آن ها احتمالاً در آخر به این نقطه خواهند رسید که خواستار ملاقات شوند و من آماده ام تا هر وقت که بخواهند، با آن ها ملاقات کنم. من این کار را از روی قوت یا ضعف انجام نخواهم داد. فکر می کنم این کار اقدام مناسبی هست. اگر بتوانیم به نتیجه معنادار دست یابیم -نه اتلاف کاغذی که در توافق قبلی اتفاق افتاد-، قطعاًّ مایل به انجام ملاقات خواهم بود.

رییس جمهور آمریکا با وجود عدم پاسخ مقامات کشورمان به اعلام آمادگی‌ وی جهت مذاکره با کشور عزیزمان ایران مدعی شد: ایرانی‌ها به زودی با ما گفت‌وگو خواهند کرد.

رئیس جمهوری آمریکا با بیان اینکه پیش شرطی جهت مذاکره با کشور عزیزمان ایران ندارد، گفت: هیچ پیش شرطی، اگر آن ها بخواهند ملاقات کنند، من هم ملاقات خواهم کرد. هر وقت که آن ها بخواهند. هر وقت که آن ها بخواهند. این کار جهت این کشور خوب هست، جهت آنها خوب هست، جهت ما خوب است و جهت دنیا خوب است.

این رویکرد تازه مدیر جمهور آمریکا در حالی است که وی هفته گذشته در پیامی توئیتری به هشدارهای حسن روحانی مدیر جمهور کشور عزیزمان ایران که به او گفته بود، با دم شیر بازی نکن تصویر العمل نشان داد. ترامپ گفت که در صورت ادامه ترساندن از سوی مقامات ایران، این کشور با پیامدهایی مواجه خواهد شد که تاکنون کمتر کسی در تاریخ تجربه کرده است.

خیالبافی ترامپ راجع به گفت‌وگوی قریب‌الوقوع کشور عزیزمان ایران با آمریکا

اما مایک پمپئو وزیر امورخارجه آمریکا ساعاتی بعد از موضع گیری تازه ترامپ در اظهاراتی متناقض جهت گفت وگو با کشور عزیزمان ایران شروطی را تعیین کرد و گفت: اگر کشور عزیزمان ایران بتواند بپذیرد که وارد توافق هسته ای جدیدی شود، دونالد ترامپ آماده است که با این کشور مذاکره کند.

پمپئو با بیان این که از این ابراز میل به ترامپ حمایت می کند، گفت: در صورتی رییس جمهور با ایرانی ها پای میز مذاکره خواهد نشست که ایرانی ها تعهد به اعمال تغییرات در نحوه واکنش‌ها با مردم این کشور را نشان دهند، از واکنش‌ها بد خود بکاهند و بتوانند بپذیرند که وارد توافقی هسته ای شوند که در عمل مانع اشاعه [تسلیحاتی] شود.

حمید ابوطالبی، مشاور رییس جمهوری کشورمان در تصویر العمل به بیانات دونالد ترامپ در صفحه توئیتر خود نوشت: احترام به ملت بزرگ ایران، کم کردن خصومت ها، و بازگشت آمریکا به برجام، هموارکننده مسیر سنگلاخ کنونی است.

وی ادامه داد: گفت وگوی تلفنی روسای جمهوری دوکشور در شرکت ملل در سال ۱۳۹۲، بر این باور استوار بود که می توان با التزام به ابزار گفت وگو در مسیر اعتمادسازی گام برداشت. برجام دستاورد التزام به گفت وگو هست؛ بایدآن را پذیرفت.

مشاور روحانی همچنین نوشت: سال گذشته در مجمع عمومی شرکت ملل بعد از ترساندن ملت بزرگ ایران، عنوان ملاقات دو رییس جمهور مطرح شد؛ اکنون هم بعد از خروج از برجام، ملاقات بدون پیش شرط عنوان می شود! کسانی که به گفت وگو به عنوان روش حل اختلافات در جوامع متمدن باور دارند، باید به ابزار آن هم ملتزم باشند.

این ظهارات ترامپ تصویر العمل مقامات پیشین آمریکا را نیز در پی داشته هست. وندی شرمن معاون وزیر امورخارجه پیشین آمریکا در تصویر العمل به اعلام آمادگی مدیر جمهور کشورش جهت مذاکره با کشور عزیزمان ایران بدون پیش شرط، گفت که شاید پیش شرط کشور عزیزمان ایران پیوستن واشنگتن به حامیان برجام باشد.

وی در یک خبر توئیتری نوشت: آقای مدیر جمهور، کشور عزیزمان ایران ممکن است فقط یک پیش شرط داشته باشد؛ پیوستن مجدد به خیل کشورهای حامی برجام

واژه های کلیدی: ایران | توافق | مذاکره | آمریکا | ایرانی | رئیس جمهور | رئیس جمهور | رییس جمهور | دونالد ترامپ

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz