تاریک برنده ماشین همراه بوسیدن سرگرمی

تاریک: برنده ماشین همراه بوسیدن سرگرمی مسابقه سرگرمی چه خبر از کجا ؟

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی برجام را ساده به‌دست نیاورده‌ایم که ساده از دست بدهیم / صالحی

معاون رییس جمهور و رییس شرکت انرژی اتمی گفت: هنگامی‌که تصمیم بر آن شد که مذاکره کنیم، مسئولان عزیز، حدودی را برای‌مان تعیین کردند و گفتند از این پایین‌تر نیایید

برجام را ساده به‌دست نیاورده‌ایم که ساده از دست بدهیم / صالحی

صالحی: برجام را ساده به دست نیاورده ایم که ساده از دست بدهیم

عبارات مهم : ایران

معاون رییس جمهور و رییس شرکت انرژی اتمی گفت: هنگامی که تصمیم بر آن شد که مذاکره کنیم، مسئولان عزیز، حدودی را جهت مان تعیین کردند و گفتند از این پایین تر نیایید. ما هرچه از آن حدود بالاتر می گرفتیم به نفع کشور بود. بنابراین برجام را ساده به دست نیاورده ایم که ساده از دست بدهیم. ولی اراده بکنیم در همین فردو در عرض پنج روز،سوخت ۲۰ درصد را تولید می کنیم.

به گزارش ایسنا و به نقل از شرکت انرژی اتمی، دکتر علی اکبر صالحی، به مناسبت هفته دولت در سفری یک روزه به استان البرز، بعد از زیارت مزار شهداء در صحن امامزاده طاهر(ع) چندین پروژه ملی و استانی را افتتاح و سپس با حضور در شورای اداری استان سخنانی در جمع مسئولان و مدیران این استان ایراد کرد.

برجام را ساده به‌دست نیاورده‌ایم که ساده از دست بدهیم / صالحی

معاون رییس جمهور با اشاره به حدیثی از حضرت امام حسین (ع) که می فرماید “واعلموا ان حوائج الناس الیکم من نعم الله علیکم فلا تملوا النعم، فتحور نقما”، اظهار داشت: چنانچه بر آن باشیم فلسفه حکومت در نظام مقدس اسلامی را تفسیر و بیان کنیم، یکی از اصول بنیادین آن این است که عبادت بجز خدمت خلق نیست. آن چنان که امام حسین (ع) می فرماید: “بدانید که حوائج و نیازهای مردم که به شما ارجاع می شود، از نعمت هایی است که خداوند به شما ارزانی داشته هست. بعد در برابر این نعمت ها اظهار ملالت نکنید تا هرگز تبدیل به نقمت گردد. “این نعمت بزرگی است اگر درک کنیم و به معنا و مفهوم آن بیندیشیم، درمی یابیم در چه مقام و موقعیتی هستیم.

دکتر صالحی افزود: ما همواره باید شکرگزار باشیم ولی در این میان چند نعمت است که شایسته شکرگزاری خاص هست. نخست، نعمت مسلمانی هست. شکر دیگر این که ایرانی هستیم. اگر به نقشه دو بعدی دنیا نگاه کنیم، کشور عزیزمان ایران عزیز درست در مرکز دنیا واقع شده است است و همه دنیا نسبت به کشور عزیزمان ایران در یک شعاع هستند. کشور عزیزمان ایران چه در تاریخ و چه جغرافیا جایگاه خاص ای دارد. از نظر تاریخی این ملت همواره افتخارآفرین بوده هست. به اذعان اسناد و مستندات تاریخی ملت بزرگ کشور عزیزمان ایران بزرگ ترین امپراتوری پهناور دنیا را از آفریقا تا چین ایجاد کرده هست. شیوه حمکرانی به وجود آورد و در اندیشه پروری و ارائه اندیشه کارهای بزرگی کرد. بعد از تابش خورشید اسلام به ایران، بزرگان اسلام اهل سنت و مکتب تشیع، برخاسته از این مرز و بوم هستند. بعد باید افتخار کنیم که ایرانی هستیم.

معاون رییس جمهور و رییس شرکت انرژی اتمی گفت: هنگامی‌که تصمیم بر آن شد که مذاکره کنیم، مسئولان عزیز، حدودی را برای‌مان تعیین کردند و گفتند از این پایین‌تر نیایید

رییس شرکت انرژی اتمی ادامه داد: افتخار سوم به این جمع بازمی گردد. خدا توفیق داده در این برهه هر کدام از ما مسئول بخشی از این نظام هستیم که ان شاءالله تلاش می کنیم خدمتی خداپسندانه به ملت ارائه کنیم. این توفیق خیلی بزرگی هست. ما هر لحظه در ادعیه می گوییم، ای کاش با شما بودیم و با شما به پیروزی می رسیدیم و به فوز عظیم می رسیدیم.

دکتر صالحی خاطرنشان ساخت: انقلاب اسلامی عصاره تمامی قیام ها و تحولات تاریخی از ظهور حضرت رسول(ص) تا بعثت ایشان تا قیام حضرت امام حسین(ع) بوده هست. انقلاب اسلامی عصاره همه نهضت های آزادی بخش است.

وی سپس با اشاره به مشکلاتی که استکبار جهانی جهت این انقلاب به وجود آورده هست، گفت: چالشی که این انقلاب ایجاد کرده، چیست ؟ آیا ما اقتصاد دنیا را متزلزل کرده ایم ؟ قطعاً این طور نیست. آیا قدرت نظامی ما جهانیان را به چالش کشیده است؟ قطعاً خیر. بعد چه چیزی دنیا را هراسان نموده که دائم با ما سر ستیز دارند؟ پاسخ، انقلاب است.

برجام را ساده به‌دست نیاورده‌ایم که ساده از دست بدهیم / صالحی

معاون رییس جمهور افزود: انقلاب در دو بخش تعریف می شود؛ یکی شیوه حمکرانی جدیدی است که کشور عزیزمان ایران به دنیا عرضه کرده است و جهت آن ها نامأنوس هست. می گویند صد سال است که دنیا در چنبره قدرت ماست. استکبار جهانی، نظم جهانی را از منظر ارزش های غربی به وجود آورده و حالا کشوری به نام کشور عزیزمان ایران از حیث حکمرانی خدشه ای به این نظم جهانی وارد نموده هست. این شیوه حکمرانی قریب به چهل سال از عمرش می گذرد و توانسته قدرت نهفته در تفکر توحیدی را نشان دهد و در برابر تمامی تندبادها و هجمه ها مقاومت کند. طوفان هایی همچون جنگ تحمیلی، تحریم های فلج کننده، پرسشها داخلی مثل قوم گرایی که اوایل انقلاب ایجاد کردند، راه اندازی بیش از ۲۵۰ شبکه ماهواره ای- از عرفان های کاذب گرفته تا اباحه گری- که اگر کشور دیگری گرفتار آن ها شده است بود، قطعاً نابود می شد. بدخواهان درصدد بودند این نهال به درختی تنومند تبدیل نشود ولی در پرتو عنایات الهی نهال انقلاب به درختی پرثمر و پربرکت تبدیل شد.

دکتر صالحی اضافه کرد: هنگامی که به تاریخ این ملت نگاه می کنیم، می بینیم این ملت یک شاخصه دارد که می تواند دنیا را به چالش فرهنگی بکشد و آن “اندیشه پروری” هست. ما ملتی هستیم که اندیشه صادر کرده ایم. با داشتن بزرگانی همچون مولانا، سعدی و حافظ اندیشه تولید کرده ایم. کم شمار هستند ملت هایی که تولیدکننده اندیشه باشند. به استثنای یونان که ۲۰۰۰ سال پیش اندیشه پرور بود، بعد از ظهور اسلام “ایران” بود که پیشتاز و پیشقراول اندیشه پروری و صدور اندیشه شد. این دو شاخصه انقلاب است که طرف برابر را دچار بحران کرده و در نتیجه آنان را به تقابل و رویارویی با کشور عزیزمان ایران اسلامی سوق داده است.

معاون رییس جمهور و رییس شرکت انرژی اتمی گفت: هنگامی‌که تصمیم بر آن شد که مذاکره کنیم، مسئولان عزیز، حدودی را برای‌مان تعیین کردند و گفتند از این پایین‌تر نیایید

وی تأکید کرد: رسالت ما خدمت به این ملت و ساختن این ملت یعنی برپایی تمدن نوین اسلامی هست. یقین دارم که به قله تمدن اسلامی خواهیم رسید. اعتقاد دارم این ملت، رسالتی دارد که قادر است آن را به آخر برساند و جهت به آخر رساندن این رسالت یکایک ما مسئولیم. کُلُّکُم راعٍ و کُلُّکُم مَسؤولٌ. خدا رحمت کند امام عزیز راحلمان را که با کلمات بسیار راحت ولی بسیار عمیق فرمودند “دولت و ملت نداریم. دولت و ملت یکی هستند. دولت برخاسته از دل و اراده ملت است”. از این رو همه باید دست در دست یکدیگر نهیم و ایرانی سرافراز و مقتدرتر بسازیم.

دکتر صالحی ضمن تقدیر از انسجام مدیریتی در استان البرز به دیدار از دو مرکز برخوردار از فناوری پیشرفته در این استان اشاره کرد و گفت: این مراکز از درون عزم و اراده جمعی جوشیده و سر برآورده هست. به طوری که از تحقیق و توسعه به فرآورده و تولید انبوه می رسند. این همان چشمه فیاض فناوری صنعتی و علمی هست. ما باید در پی ایجاد چشمه های صنعتی، علمی و فناوری باشیم که ریشه بدواند.

برجام را ساده به‌دست نیاورده‌ایم که ساده از دست بدهیم / صالحی

معاون رییس جمهور با اشاره به مسئولیت های متعددی که از ابتدای انقلاب بر عهده داشته هست، گفت: هنگامی که سیر تحول انقلاب را بررسی می کنیم درمی یابیم که واقعاً دستی از غیب این انقلاب را پیش می برد. علاوه بر ارزیابی مادی، جامعه شناختی و تاریخی که تصمیمات بزرگان و جامعه را تحلیل می کند، می بینیم تقدیر هم نقش عجیبی در آینده این کشور بازی کرده هست. اگر ملتی اراده بر داشتن یک حیات مستقل و طیبه داشته باشد، دست تقدیر با او همراهی می کند. در بحران های واقعاً سخت می دیدیم که به گونه ای معجزه آسا از این بحران ها دور می شدیم.

دکتر صالحی افزود: یک مورد که بنده نیز در آن نقشی کوچک داشتم، همین “برجام” است که گاهی بعضی غیرمنصفانه از آن تا حد خیانت نام می برند. نمی دانم با چه صدا و بیانی باید گفت. به عنوان کسی که درگیر این مسئله بوده، اعتقاد دارم این کاری که صورت گرفته از الطاف الهی بوده است.

وی سپس با اشاره به پرسشها کشور در وقت تحریم ها و تلاش هایی که جهت پیشبرد امور می شد، گفت: این در شأن ملت کشور عزیزمان ایران نبود که کشتی ها در کشور همسایه لنگر بیاندازند و لنج ها بروند کالا را به کشور عزیزمان ایران بیاورند. ما باید چه می کردیم؟ باید با حکمت، درایت و مصلحت اندیشی از شرّ دشمن خلاص می شدیم. ما نمی توانیم خود را در معرض آماج دشمن قرار دهیم.

وی با اشاره به مسایل و چالش های پیش روی کشور در آستانه حمله به عراق که به زعم بوش با کره شمالی و کشور عزیزمان ایران در محور شرارت قرار گرفته بود، خاطرنشان ساخت: در آن هنگام در مقاله ها می نوشتند که اول کشور عزیزمان ایران را باید نشانه گرفت و بعد سراغ عراق رفت. خدا رحمت کند حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی را که در نماز جمعه فرمودند، عراق بلاگردان ما شد. در عمق نیت آمریکا این بود که به کشور عزیزمان ایران حمله کند. می درخواست کردند حلقه محاصره را تنگ تر کنند، می گفتند اگر عراق را بزنیم کشور عزیزمان ایران خود به خود فرو می ریزد. در این جریان معجزات الهی مشهود بود.

رییس شرکت انرژی اتمی تصریح کرد: ما عین حقیقت را به مردم می گوییم آنجا که خوب باشد می گوییم خوب بوده و آنجا که مشکلی است عنوان می کنیم. نخستین بار بنده اعلام کردم که آمریکایی ها دبه درمی آورند. در مورد برجام همواره گفته ایم اگر ۱۰۰ نگرفتیم، ۷۰ را گرفته ایم. «لَئِنْ شَکَرْتُمْ لَأَزِیدَنَّکُمْ». بعضی به خاطر نگرفتن ۳۰ درصد کل ۷۰ درصد را زیر پرسش می برند. این درست نیست، مردم با این گونه بیانات ناامید می شوند.

دکتر صالحی با تأکید بر چهل سال فعالیت در این حوزه و با اشاره به مدیریت تولید سوخت ۲۰ درصد و دریافت جایزه خوارزمی، گفت: ما که توفیق این کار را داشتیم آیا خیانت می کنیم؟ آیا همه تصمیم گیری ها در اختیار یک نفر است و بنده هر تصمیمی که بخواهم اتخاذ می کنم؟ هیچ کشوری آیا این طور اداره می شود؟ هنگامی که تصمیم بر آن شد که مذاکره کنیم، مسئولان عزیز، حدودی را جهت مان تعیین کردند و گفتند از این پایین تر نیایید. ما هرچه از آن حدود بالاتر می گرفتیم، به نفع کشور بود. بنابراین برجام را ساده به دست نیاورده ایم که ساده از دست بدهیم. ولی اراده بکنیم در همین فردو در عرض پنج روز، سوخت ۲۰ درصد را تولید می کنیم.

رییس شرکت انرژی اتمی گفت: متأسفانه گاهی رسانه ها و بعضی از شخصیت های داخلی ناخواسته در زمین طرف برابر بازی می کنند. فرض کنید بنده به عنوان یک مسئول، حرفی را در برابر دشمن به عنوان یک تکنیک سیاسی مطرح کردم، آیا شما باید طرف برابر را حمایت یا تأیید کنید؟ یا حرف مسئول داخلی را تقویت کنید؟

وی با اشاره به تولید صفحات سوخت با غنای ۲۰ درصد و اعلام رسانه های غربی به بلوف زنی ایران، گفت: الان رآکتور پایتخت کشور عزیزمان ایران با سوخت ۲۰ درصد تولید خودمان کار می کند. حالا هم می گوییم ۲۰ درصد را پنج روزه در فردو تولید می کنیم. آن ها در روزنامه ها می گویند چگونه می گویید فناوری هسته ای کشور عزیزمان ایران را مهار کرده اید که پنج روزه می تواند سوخت ۲۰ درصد تولید کند؟!

دکتر صالحی گفت: یقین بدانید آینده این مملکت در پرتو الطاف الهی تضمین شده است هست. ارواح طیبه شهدای بزرگوارمان و عزیزانی که در دل شب بیدارند، جهت این انقلاب، ملت و کشور دعا می کنند. این پرسشها و پرسشها اقتصادی، معیشتی، سیاسی، فرهنگی و… که جهت ما ایجاد می شود، همه درس آموز هستند. باید با دیده عبرت بین به سیر حوادث نظر کنیم و راه را درست بپیماییم و موانع را با دست پرتوان جوانان عزیزمان برطرف کنیم.

واژه های کلیدی: ایران | اسلامی | انقلاب | ایرانی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz