تاریک برنده ماشین همراه بوسیدن سرگرمی

تاریک: برنده ماشین همراه بوسیدن سرگرمی مسابقه سرگرمی چه خبر از کجا ؟

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی ناطق‌نوری با چه عنوانی به عرصه سیاست باز می‎گردد؟

احمد شیرزاد فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به اینکه ظاهر شخصیتی ناطق نوری اعتدال هست، گفت: او یک اصولگرای کهنه کار است و هیچ کس نمی خواهد که او اردوگاه خود را عو

ناطق‌نوری با چه عنوانی به عرصه سیاست باز می‎گردد؟

ناطق نوری با چه عنوانی به عرصه سیاست باز می‎گردد؟

عبارات مهم : سیاست

احمد شیرزاد فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به اینکه ظاهر شخصیتی ناطق نوری اعتدال هست، گفت: او یک اصولگرای کهنه کار است و هیچ کس نمی خواهد که او اردوگاه خود را عوض کردن دهد ولی این به معنی عدم امکان همکاری با اصلاح طلبان نیست.

به گزارش نامه نیوز؛ حجت الاسلام علی اکبر ناطق نوری که به اعتقاد فعالان هر دو جریان سیاسی کشور توان عوض کردن بازی را دارد، در انتخابات های پیش رو یاری گر اصلاح طلبان می شود یا اصولگرایان؟ نسبت او با جریان موسوم به اعتدال چیست؟ اصلا این انزوای خود خواسته را کنار می گذارد یا خیر؟ این ها سوالاتی است که بعد از انتخابات 96 و در ماه های اخیر بیش از قبل به ذهن می رسد.

ناطق‌نوری با چه عنوانی به عرصه سیاست باز می‎گردد؟

هر چه باشد این سیاستمدار کهنه کار از یک سو خود را از مسئولیت بازرسی دفتر رهبری بازنشسته کرد و از یک سو دیدارهایی تعجب آور داشت. نه اصولگرایان و نه اصلاح طلبان تصور نمی کردند که ناطق نوری فعال تر شدن در صحنه سیاست را با ملاقات با آیت الله علم الهدی و ابراهیم رئیسی شروع کند. همین دیدارها موجب شد بعضی گمان کنند که او به گود اصولگرایی بازخواهد گشت. اصلاح طلبان ولی این را باور ندارند و معتقدند که ناطق نوری دلخورتر از آن است که حامی اصولگرایان شود. در عین حال می دانند که او کسی نیست که اردوگاه خود را عوض کردن داده و در بزنگاه ها کنار اصلاح طلبان بایستد. اینچنین است که امیدوار دارند تا مشی اعتدالی ناطق نوری و ورود دوباره او به صحنه سیاست بازی را عوض کرده و چشم انداز روشنی جهت سال های بعد از روحانی بسازد.

احمد شیرزاد فعال سیاسی اصلاح طلب در گفت وگویی با «نامه نیوز» اطراف نسبت ناطق نوری امروز با هر یک از جریان های سیاسی گفت: « فکر نمی کنم ناطق نوری میل به داشته باشد که از نظر تشکیلاتی به اصلاح طلبان نزدیک شود. همان طور که اصلاح طلبان چنین تمایلی ندارند. به هر حال او جهت سال های طولانی در جریان اصولگرا نقش کلیدی داشته و به عبارتی در آن جریان حق آب و گل دارد».

احمد شیرزاد فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به اینکه ظاهر شخصیتی ناطق نوری اعتدال هست، گفت: او یک اصولگرای کهنه کار است و هیچ کس نمی خواهد که او اردوگاه خود را عو

وی با اشاره به اینکه « دو اتفاق موجب شد ناطق نوری از زیست گاه سیاسی خود فاصله بگیرد» گفت: « مساله اول انشقاق در جریان اصولگرایی هست. در سال های اخیر شاهد بودیم که طیف تندرو عنان این جریان را از دست افراد قدر و قدیمی گرفتند».

این نماینده پیشین مجلس ادامه داد: «موضوع قابل توجه دوم عوض کردن مفاهیم سیاسی و اجتماعی، پارادیم ها، نگاه به تاریخ و انقلاب در گذر وقت است که حتما در شخصیت ها نیز اثر گذار است».

شیرزاد توضیح داد: «این عوض کردن در همه جا و همه جریان ها وجود دارد. همان طور که اصلاح طلبان امروز اگرچه از تبار چپ های اول انقلاب هستند ولی با آن ها تفاوت دارند. یا به عنوان نمونه مجموعه لاریجانی و همفکران او در مجلس اگرچه اصولگرا هستند ولی همان نظر های 20 سال قبل را ندارند. ناطق نوری نیز اصولگرایی است که مثل خیلی از اصولگرایان در 30 سال قبل درجا نزده و با وقت جلو رفته هست. این همان اتفاقی است که در اشخاص دیگری مثل علی مطهری افتاده است».

ناطق‌نوری با چه عنوانی به عرصه سیاست باز می‎گردد؟

به اعتقاد او، تغییرات ناطق نوری ناشی از قدرت فهم، تحلیل و احساس مسئولیت او نسبت به اداره کشور است.

وی با اشاره به اینکه ناطق نوری از نگاه ما یک اصولگرای خوب، قابل احترام و دوست داشتنی هست، گفت: «فکر می کنم که خودش نیز ترجیح می دهد همچنان اصولگرا معرفی شود. البته این معنی عدم همکاری با اصلاح طلبان نیست. آقای روحانی اصول گرایی است که با اصلاح طلبان همکاری می کند».

احمد شیرزاد فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به اینکه ظاهر شخصیتی ناطق نوری اعتدال هست، گفت: او یک اصولگرای کهنه کار است و هیچ کس نمی خواهد که او اردوگاه خود را عو

شیرزاد در پاسخ به اینکه آیا ناطق نوری گوشه نشینی را کنار گذاشته و نقش آفرینی سیاسی را از سرمی گیرد، گفت: « متاسفانه در جریان افراط گری های بعضی از اصولگرایان به او خیلی جفا شد. هنوز آن مناظرات احمدی نژاد را به یاد داریم. سکوت بخش دیگر اصولگرایی بعد از اینکه افرادی مثل ناطق نوری و مرحوم هاشمی مورد حمله احمدی نژاد قرار گرفتند نیز بر دلخوری ها افزود. تحرکات بعد از انتخابات و شعارهایی که طیف تندرو می دانند نیز موجب شد که او کنارگیری کند».

وی افزود: « به هرحال شخصیت و توان سیاسی او به حدی است که اگر وارد صحنه شود می تواند فضا را کاملا عوض کردن دهد. حتی می توان یک جریان سیاسی تازه پدید آورد و مدیریت کشور سهم داشته باشد».

ناطق‌نوری با چه عنوانی به عرصه سیاست باز می‎گردد؟

این فعال سیاسی اصلاح طلب در پاسخ به اینکه جریان تازه نزدیک به اعتدالیون خواهد بود یا خیر، گفت: « ناطق نوری از نظر تشکیلاتی ارتباط با جریان موسوم به اعتدال ندارد ولی ظاهر شخصیتی او اعتدالی است و افرادی که دور او جمع می شوند نیز اغلب همان گروه متدین، وفادار به نظام و انقلاب و کسانی که در عین حال جمود فکری اصولگرایان سنتی تر را ندارند، خواهند بود. ضمن اینکه ناطق نوری از نظر شخصیتی خیلی گرم و صمیمی است لذا دوستان زیادی دارد و اگر بخواهد که وارد شود حتما طیف هواداران گسترده ای خواهد داشت».

شیرزاد ضمن ابراز امیدواری به اینکه ناطق نوری انزوای خودخواسته را کنارگذاشته و بار دیگر وارد میدان مسابقه های سیاسی شود، گفت: « بدون شک ناطق نوری هنوز می تواند یک گزینه جدی باشد. حتی اگر از یک فرد و جریان دیگر نیز حمایت کند می تواند بازی را به نفع او عوض کردن دهد».

واژه های کلیدی: سیاست | سیاسی | اصلاح طلب | اصولگرایان | اصلاح طلبان | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz