تاریک برنده ماشین همراه بوسیدن سرگرمی

تاریک: برنده ماشین همراه بوسیدن سرگرمی مسابقه سرگرمی چه خبر از کجا ؟

گت بلاگز اخبار پزشکی خطرناک ترين باكتری پنهان شده است در غذاهای دريايی

در تحقیقی تأثیر یک باکتری مضر و خطرناک که ممکن است در غذاهای دریایی حاضر باشد، بررسی‌شده است.

خطرناک ترين باكتری پنهان شده است در غذاهای دريايی

خطرناک ترين باكتری پنهان شده است در غذاهای دريايی

عبارات مهم : عفونت

در تحقیقی تأثیر یک باکتری مضر و خطرناک که ممکن است در غذاهای دریایی حاضر باشد، بررسی شده است است.

به گزارش ایسنا، «ویبریو ولنیفیکوس» نام علمی یک باکتری گرم منفی میله ­ای شکل و غیر اسپورزای متعلق به خانواده Vibrionaceae است که به عنوان تهاجمی ­ترین گونه ویبریو جهت انسان در نظر گرفته می شود. این باکتری، نمک دوست یا اصطلاحا «هالوفیل» بوده و قادر است در غلظت نمک 0.5 تا 3 درصد و همچنین دمای متغیر 15 تا 42 درجه سانتی­گراد رشد کند.

خطرناک ترين باكتری پنهان شده است در غذاهای دريايی

باکتری فوق به عنوان عامل بیماری زا یا اصطلاحا «پاتوژن» منتقله از مواد غذایی محسوب می ­شود که به دنبال مصرف غذاهای دریایی به خصوص صدف به انسان انتقال یافته شده است و باعث ایجاد بیماری می شود. ویبریو ولنیفیکوس باعث ایجاد سه بیماری مهم به نام های «گاستروآنتریت»، «عفونت­ زخم» و «سپتیسمی» در انسان می ­شود. این باکتری می تواند تولیدات متعددی مانند کپسول، سیدروفورها، توکسین ­های همولیزین، کلاژناز، فیبرینولیزین و لیپاز داشته باشد که با شدت و قدرت تهاجمی و در نتیجه بیماری زایی آن مرتبط هستند و از آن ها با عنوان فاکتورهای ویرولانس یاد می شود.

ازآنجاکه مصرف غذاهای دریایی روز به روز محبوبیت بیشتری پیدا می­ کند، بسته ­بندی بهداشتی غذاهای دریایی و حمل ونقل مناسب آن ها جهت جلوگیری از رشد باکتری ویبریــو ولنیفیکــوس مهم به نظر می ­رسد. هرچند باوجود روش­ های تازه بسته­ بندی، هنوز هم شیوع مسمومیت­ های غذایی رو به زیاد کردن بوده و یکی از بااهمیت ترین پرسشها جوامع بشری به شمار می ­رود. لذا انجام تحقیقات زیاد در این زمینه، اهمیت زیادی دارد.

در تحقیقی تأثیر یک باکتری مضر و خطرناک که ممکن است در غذاهای دریایی حاضر باشد، بررسی‌شده است.

با توجه به اهمیت باکتری ویبریــو ولنیفیکــوس و نقش آن در بهداشت و سلامت جامعه، داریوش عسگرپور کارشناس ارشد میکروب شناسی مواد غذایی گروه میکروب شناسی و ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با نشانه آشنایی زیاد با خصوصیات این باکتری و نقش فاکتورهای ویرولانس آن در ایجاد بیماری ­های انسانی، مطالعه ای مروری را انجام داده است.

در این مطالعه مروری از کتاب­ها و مقالات معتبر و علمی موجود مربوط به این باکتری و خصوصیات و شاخصه ­های آن استفاده شده است است.

بر اساس نتیجه های این تحقیق مروری، عفونت با ویبریو ولنیفیکوس در اثر مصرف غذاهای دریایی آلوده به این باکتری همواره در سطح دنیا اتفاق می ­افتد و ارتباط آن با غذاهای دریایی، چالش ­ها و نگرانی­ هایی را جهت تولیدکنندگان محصولات دریایی به وجود آورده است.

خطرناک ترين باكتری پنهان شده است در غذاهای دريايی

با توجه به این موضوعات، به اعتقاد محققان تعیین اندازه کمی و کیفی خطرات و بررسی پیامدهای بالقوه ناشی از این باکتری بر روی انواع غذاهای دریایی یک پیش نیاز است.

طبق نتیجه های این مطالعه، بسته ­بندی بهداشتی و مناسب غذاهای دریایی و رعایت اصول بهداشتی و ایمنی از طرف کارکنان این حوزه امری مهم است.

در تحقیقی تأثیر یک باکتری مضر و خطرناک که ممکن است در غذاهای دریایی حاضر باشد، بررسی‌شده است.

متخصصان عقیده دارند افراد مستعد نباید محصولات دریایی را به صورت خام یا نیمه پخته بخورند، لیکن خطرات عفونت ­های ناشی از ویبریو ولنیفیکوس تهدیدی بزرگ جهت آن ها محسوب می­ شود.

درنهایت مجری این پژوهش که نتیجه های آن در فصل نامه «آزمایشگاه و تشخیص» وابسته به انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی تشخیص طبی کشور عزیزمان ایران منتشر شده، اشاره کرده است: «برای کنترل و پیشگیری از عفونت­ های باکتری ویبریو ولنیفیکوس در مواد غذایی دریایی، مورد نیاز است استانداردهای مربوطه به عنوان امری مهم وضع و اجرا شود».

خطرناک ترين باكتری پنهان شده است در غذاهای دريايی

شایان ذکر است باکتری ویبریو ولنیفیکوس نخستین بار در سال 1964 به وسیله مرکز کنترل بیماری (CDC) ایالت متحده آمریکا از بیماران دچار سپتیسمی و عفونت زخم جداسازی شد. افراد دچار نقص سیستم ایمنی و یا افراد دچار بیماری ­های حاد زمینه ­ای مانند دیابت، بیماری­ های مزمن کلیوی و سیروز کبدی بسیار مستعد مبتلا شدن به عفونت­ های این باکتری هستند.

واژه های کلیدی: عفونت | باکتری | باکتری | بیماری | دریایی | مواد غذایی | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz