تاریک برنده ماشین همراه بوسیدن سرگرمی

تاریک: برنده ماشین همراه بوسیدن سرگرمی مسابقه سرگرمی چه خبر از کجا ؟

گت بلاگز اخبار پزشکی درمان افسردگی با شبیه‌سازی مغزی

پژوهشگران آمریکایی طی پژوهشی نشان دادند که درمان افسردگی با شبیه‌سازی مغزی می‌تواند روش جایگزینی جهت استفاده از دارو باشد. 

درمان افسردگی با شبیه‌سازی مغزی

درمان افسردگی با شبیه سازی مغزی

عبارات مهم : افسردگی

پژوهشگران آمریکایی طی پژوهشی نشان دادند که درمان افسردگی با شبیه سازی مغزی می تواند روش جایگزینی جهت استفاده از دارو باشد.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، دانشمندان موفق شده است اند با استفاده از شبیه سازی مغزی، با موفقیت، افسردگی را در موش ها درمان کنند و راه را جهت روش های جایگزین درمان پرسشها روانی بدون استفاده از دارو هموار سازند.

گروهی از پژوهشگران ” بیمارستان کودکان فیلادلفیا”(CHOP) در آمریکا، نشان داده اند که جهت ایجاد واکنش‌ها “ضد افسردگی” در حیوانات، می توان مسیری را در مدار مغز، شبیه سازی کرد.

درمان افسردگی با شبیه‌سازی مغزی

این پژوهش، موفقیت چشمگیری در درمان بیماری های روانی محسوب می شود.

دکتر “آملیا ایچ”(Amelia J Eisch)، پژوهشگر عصب شناسی و سرپرست این پژوهش گفت: اختلال افسردگی اساسی، یک مسئله جدی در دنیا هست. درمان های موجود، جهت بسیاری از افراد بافایده هستند ولی امکان بازگشت و عوارض جانبی زیادی دارند. از آنجا که دانشمندان، افسردگی را ناشی از ناکارآمدی مدار مغز می دانند، ادعای ما این است که شاید تنظیم یک مدار خاص، به درمان بیماری مورد نظر منجر شود.

پژوهشگران آمریکایی طی پژوهشی نشان دادند که درمان افسردگی با شبیه‌سازی مغزی می‌تواند روش جایگزینی جهت استفاده از دارو باشد. 

تمرکز این گروه پژوهشی، بر یک مدار متصل به هیپوکامپ که کنترل حالت و حافظه را در دست دارد، بود. از آنجا که ثابت شده است بود نشانه قرار دادن مستقیم هیپوکامپ در پژوهش های پیشین، کشنده هست، گروه دکتر ایچ تصمیم گرفت قسمتی را در بالای این ناحیه در موش های آزمایشگاهی، نشانه قرار دهد.

در حال حاضر مشخص شده است که شبیه سازی این مسیر موسوم به ” Ent”، حافظه و یادگیری را اصلاح می بخشد ولی این پژوهش، نخستین بررسی جهت پی بردن به چگونگی تاثیر آن بر حالت است.

آنها کارشان را با بررسی استرس در موش ها شروع کردند و دریافتند در این مسیر، پروتئینی وجود دارد که هنگام استرس، زیاد کردن می یابد و سیگنال ها را متوقف می کند.

درمان افسردگی با شبیه‌سازی مغزی

این گروه جهت بررسی اتصال مورد نظر، موش های آزمایشگاهی را در دسته های گوناگون مورد بررسی قرار داد. نیمی از موش ها، جهت تولید نکردن این پروتئین متوقف کننده، از نظر ژنتیکی مهندسی شدند و نیم دیگر، گروه کنترل بودند.

طی یک آزمایش شنا، یکی از پژوهشگران، چگونگی واکنش‌ها یک موش را بعد از قرار گرفتن در ظرف آب، مشاهده کرد. هر موش، حرکت خود را تا جایی ادامه می داد که بی حرکت و شناور شود ولی موش هایی که واکنش‌ها ضد افسردگی در آن ها وجود داشت، شنا را تا وقت طولانی تری پیش از تسلیم شدن، ادامه دادند.

پژوهشگران آمریکایی طی پژوهشی نشان دادند که درمان افسردگی با شبیه‌سازی مغزی می‌تواند روش جایگزینی جهت استفاده از دارو باشد. 

دکتر “سانگی یان” (Sanghee Yun)، نویسنده ارشد این پژوهش گفت: یافته های ما، نخستین شواهد در مورد درمان احتمالی افسردگی با نشانه قرار دادن این مدار مغزی به خصوص هستند.

دکتر ایچ ادامه داد: این نخستین مرحله از کار ماست؛ بنابراین جهت تشخیص این که آیا امکان تبدیل این دانش به درمان های عملی و غیرتهاجمی جهت افراد مبتلا به افسردگی وجود دارد یا نه، پژوهش بیشتری مورد نیاز است.

درمان افسردگی با شبیه‌سازی مغزی

وی افزود: درمان های موجود شبیه سازی مغزی جهت درمان افسردگی، جهت بسیاری از بیماران بافایده هستند ولی جهت همه آنها کاربرد ندارند و موجب عوارضی چون فراموشی و نقص شناختی می شوند. زیاد کردن تعداد ابزار در دسترس جهت درمان افسردگی و یافتن ابزاری که عوارض جانبی کمتری دارند، عنوان بسیار مهمی است.

این پژوهش، در مجله ” Nature Medicine” به چاپ رسید.

واژه های کلیدی: افسردگی | استفاده | افسردگی | درمان بیماری | درمان افسردگی | درمان بیماری ها | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz